1. Sayın Ziyaretçi; worldoftrucksmp.com forumlarına hoşgeldiniz.
  2. Lütfen sağlıklı iletişim için chat bölümünden yardım istemek yerine konu açınız.
  3. CümIeIer doğrudur sen doğru isen, doğruIuk buIunmaz sen eğri isen. -Yunus Emre

Çözüldü FPS nedir? Ne zaman düşer,artar ?

Konu, 'Çözülmüş Yardım Konuları' kısmında AOZ tarafından paylaşıldı.

Tags:
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. AOZ Turkey

AOZ Yeni Şoför Lisanslı Oyun Sahibi Kayıtlı Kullanıcı

82
    15
    8
    Beğenilen Mesajlar:
    15
    Word Of Truck:
    Arkadaslar fps nedir ?ne işe yarar? ne zman düşer veya artar ?

2. //ANKA\\™ | DEATHPROOF Turkey

//ANKA\\™ | DEATHPROOF Yolların Kralı Forum Dostu Kayıtlı Kullanıcı

333
    166
    43
    Beğenilen Mesajlar:
    166
    First Person Shooter : Birinci kişi bakış açısından oynanan oyunlar

Oyunlarda fps: ekran kartın-işlemci- ram vs bileşenlerine ve pc özelliklerine göre değişir.
    benim bildiklerim bu kadar :) daha bir sürü açıklamalar varda yazmakla bitmez ;)

• Beğendim Beğendim x 1
  3. Muzaffer™ Turkey

Muzaffer™ Forum Manager WOTSMP Takımı Yönetici

328
    133
    43
    Beğenilen Mesajlar:
    133
    Word Of Truck:
    -FPS Nedir ?
    =Oyun dediğimiz eğlence platformu çok fazla grafik içeren bir platformdur. Bununla doğru orantılı olarak ekran kartlarının kapasitesini zorlarlar. FPS dediğimiz (Frame Per Second) 1 saniyede ekrana yansıtılan resim sayısıdır. Yani sizin FPS değeriniz 30 ise saniyede 30 resim demektir.
    -FPS İşe Yarar ?
    =Fps adından da anlaşılacağı gibi oyunlarda ekranda gördüğünüz kareleri algılama hızıdır. Fps'niz ne kadar yüksek olursa o kadar iyidir, çünkü düşük FPS ile oynarken oyunun akıcılığının kaybolması, yavaşlama gibi durumlarla karşılaşabilirsiniz.
    -FPS Neden Düşer Veya Artar ?
    =
    Fps düşüşü genellikle Bilgisayar ısınması,Harddisck yetersizliği,Ekran kartı ve Ram'dan kaynaklanır genel olarak bunlardan düşer. Oyun içinde iyi bir performans alcak yani Fps'nizi artırmak için Bilgisayarınızı en fazla 6 ila 8 ay arasında temizlemeniz veya temizletmeniz lazımdır, Bunun yanı sıra Harici Harddisck kullanabilirsiniz performans açısından baya etkili olcaktır, Ekran kartı güncellemeleriniz kontrol etmek varsa yüklemek buda etkilidir.
    -Bunun yanı sıra küçük çaplı ayarlar;
    =*
    Görev yöneticisine girip gereksiz programları kapatabilir, ordan istediğiniz oyunun öncelik ayarını artırabilirsiniz.
    *Diğer Performans artırıcı programlar kullanabilirsiniz. (Game Booster - Razer Game Booster vb.)
    *Oyun ayarlarını en düşüğe çekebilirsiniz.
    *Bazı ekran kartlarında bazı oyunlara öncelik verme vardır girceğiniz oyunlara öncelik verebilirsiniz.
    *Ekran kartınızın özelliklerinden Bilgisayar performansınızı "Başarıma" alabilirsiniz.

-Şimdilik benim bildiğim bilgiler bunlar yararlı olması dileğiyle.

• Beğendim Beğendim x 1
  4. YCaaann Turkey

YCaaann Uzman Şoför Forum Dostu Lisanslı Oyun Sahibi Kayıtlı Kullanıcı

92
    39
    18
    Beğenilen Mesajlar:
    39
    Word Of Truck:
    Oyunda uyarı ışık açık olursa FPS düşer :D ets'de öyle bazı oyunlarda mesela cs 1.6 100 fps garanti ama diğer oyunları bilemem ram falan ekran kartı

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.