1. Sayın Ziyaretçi; worldoftrucksmp.com forumlarına hoşgeldiniz.
  2. Lütfen sağlıklı iletişim için chat bölümünden yardım istemek yerine konu açınız.
  3. CümIeIer doğrudur sen doğru isen, doğruIuk buIunmaz sen eğri isen. -Yunus Emre

Yardım Ets 2 Mp Hata

Konu, 'Yardım' kısmında Akelo tarafından paylaşıldı.

1. Akelo Turkey

Akelo Lisanslı Oyun Sahibi Kayıtlı Kullanıcı

2
    0
    1
    Beğenilen Mesajlar:
    0
    Selamlar Arkadaşlar :

Ets 2 Mp önceden çalışırken artık çalışmamaya başladığı için 1 - 2 ay önce bu işin peşini bıraktım . Geçtiğimiz haftadan bu yana da bu sorunu çözmek için uğraşıyorum . Ancak başarılı olamadım . Sorun şu şekilde ilk önce Truckers Mp den Launch Ets dediğim zaman oyun açılıyor ama sadece ses var işte sağ altta o steam bildirisi falan geliyor hiç görüntü yok siyah ekran ondan sonra da direk singleplayer profiline atıyor beni . ve o kısımda da fareyi hiçbir şekilde bi yere oynatamıyorum yardımcı olursanız sevirinim

Not : Ets 2 Mp Doğru Yerlere kurulmuştur

2. Gustav Turkey

Gustav Forum Manager WOTSMP Takımı Yönetici

348
    144
    43
    Beğenilen Mesajlar:
    144
    Merhabalar,
    Sorun save dosyanızda olabilir, lütfen başka save dosyası ile oyuna girmeyi deneyin. Ayrıca ekran kartınızıda güncellemeyi unutmayın. Oyuna DirectX ile girin.
    Scandinavia ve Going East varsa hazır save : http://sharemods.com/eh2nqb1o6mec/53656D696863616E.rar.html

3. Akelo Turkey

Akelo Lisanslı Oyun Sahibi Kayıtlı Kullanıcı

2
    0
    1
    Beğenilen Mesajlar:
    0
    Hocam pek başarılı olabildiğimi zannetmiyorum steam ya da Team Wiewer üzerinden müsait bir zamanınızda ulaşmanız mümkün müdür ?

4. Gustav Turkey

Gustav Forum Manager WOTSMP Takımı Yönetici

348
    144
    43
    Beğenilen Mesajlar:
    144
    Tekrardan selam, hatanın çözümünü bilmediğim için yanlış işlem yapmak istemem.
    Herşeyi yapıp yinede hata alıyorsanız Türkçe iletişime geçiniz : https://support.truckersmp.com/index.php?a=add

Türk Admin MemduhBasgan anlatmış ayrıca büyük kısım olumlu karşılık almıştır.

İlk olarak oyuna giriyoruz. Ancak Bu işlemleri ana menüde iken yapmanız lazım.
    1-) Oyuna girdiğimizde konsolu açıyoruz. Konsol açıldıktan sonra g_force_economy_reset 1 komutunu yazarak ekonomiyi resetliyoruz.

-- Komutu girdikten sonra , konsolu kapatıp oyunu kapatıyoruz.
    -- Oyuna girdikten sonra aşağıdaki fotoğrafta olduğu gibi bir uyarı verecek.Bu uyarıyı tamam ' a basarak kapatın. Ve SÜR ' e basarak oyuna girin.
    -- Alttaki işlemlere geçmeden önce g_force_economy_reset 0 tekrar değiştirin.

2-) Oyuna girdikten sonra F3 menüsünden oyun saatini kontrol edin. Kontrol ettikten sonra konsolu açarak g_set_time komutunu yazın. Komutu yazdıktan sonra şu anki oyun saatinden 1 saat fazla olacak şekilde yazın. Yani şu an oyun saati 12.00 ise konsola g_set_time 13.00 yazın.

Tarihi ileri aldıktan sonra oyunda f7+enter yaparak servise ışınlanın. Servise ışınlandıktan sonra işlem bitiyor.

Not : Bu çözüm singleplayer ' da %100 işe yarıyor. Multiplayer ' da ise %70-80 arasında başarıya ulaşmıştır.

Consolu açamıyor iseniz ;

1. Belgelerim/Euro Truck Simulator 2/config.cfg dosyasını not defteri ile açın.
    2. Dosya içinde g_console "0" kısmını bulup değeri 1 olarak değiştirin.